صفحه اصلی  >  گالوانیزه ستون کیفیت پنجره های یو پی وی سی
گالوانیزه ستون کیفیت پنجره های یو پی وی سی گالوانیزه ستون کیفیت پنجره های یو پی وی سی (تعداد بازدید : 1404)
نویسنده :  فهیمه نوروش

یکی از تلاش های اصلی در مجموعه تولید کننده پروفیل یو پی وی سی کتزولت (KOTZOLT ) نظارت و اطمینان از کیفیت نهایی پنجره ساخته شده با استفاده از آن می باشد. به همین منظور واحدهای فروش، بازاریابی و کنترل کیفیت پروفیل یو پی وی سی کتزولت (KOTZOLT ) در انتخاب نمایندگان تولید کننده در و پنجره و نظارت مستمر بر آنها وظایف متععدی دارند. یکی از معیارهای نظارت، نحوه استفاده از پروفیل گالوانیزه در تولید در و پنجره یو پی وی سی می باشد. در این نوشتار تلاش شده کلیاتی از اهمیت، دلایل و شرایط استفاده از پروفیل گالوانیزه ارائه شود.

نقش پروفیل گالوانیزه در پنجره های یو پی وی سی همانند ستون فقرات انسان می باشد. به طوریکه اگر به درستی انتخاب نشود، علاوه بر ایجاد خسارت برای مصرف کننده، باعث بد نامی تولید کننده درو پنجره یو پی وی سی و تولید کننده پروفیل آن می شود. به طورکلی پروفیل گالوانیزه فشارها وتنش های ناشی از باد، باران، بارمرده، نشست ساختمان وغیره را که به پنجره وارد می گردد تحمل کرده و نقش استحکام بخش پنجره را به عهده دارد. این بار ها و نیروهای وارده به پنجره شامل چهار بخش اصلی است :

1-    بارهای اعمال شده در طول مدت بهره برداری : که در زمان باز و بسته شدن پنجره ها نیروهایی به آن وارد می شود که بخشی از این نیروها در جهت افقی و عمودی است و باعث تنش و فشارهای متفاوتی به روی پنجره ها می شود.

2-    بارهای داخلی در اثر فشارهای وارده از فضای داخل ساختمان : دمای داخلی و رطوبت داخلی محل نصب پنجره عوامل ایجاد این بارها هستند.

3-    بارهای خارجی ساختمان شامل عوامل جوی و محیطی

4-    تنشهای حاصل از انبساط و انقباض های شدید.

پروفیل  گالوانیزه باید ازسه فاکتور اصلی برخوردار باشد:

1-    کوتینگ (میزان پوشش روی) : وجود مقداری روی (زینک) در دوطرف سطح ورق گالوانیزه به منظورحفاظت ازخوردگی و زنگ زدگی که برحسب گرم به مترمربع بیان می شود.

2-    ضخامت ورق : برای تولید پروفیل گالوانیزه باید ازورق 1/25 الی 2 میلیمتر استفاده شود.

3-     ابعاد پروفیل گالوانیزه : براساس سطح مقطع پروفیل یو پی وی سی باید تعیین گردد. همچنین تلرانس اضلاع پروفیل به گونه ای باشد که سهولت نصب در داخل پروفیل یو پی وی سی را داشته باشد.

یکی از دلایل افت کیفی در و پنجره یو پی وی سی استفاده پروفیل های گالوانیزه در ضخامت و ابعاد کاهش یافته و غیر متعارف نسبت به ابعاد مورد نیاز است.

نظارت بر عملکرد سازندگان در و پنجره های یوپی وی سی بر اساس استانداردهای موجود جهت شناسایی و رفع مشکلات و معضلات تولید کنندگان باعث تأثیر مثبت در روند کار و همچنین جلوگیری از فعالیت سازندگان بی شناسنامه یا همان سازندگان زیرپله ای می شود چرا که ممکن است حتی با وجود استفاده از بهترین پروفیل ها نام تولید کننده اصلی پروفیل زیر سوال رود.

نقش پررنگ تولید کنندگان در و پنجره یو پی وی سی در صنعت ساختمان سازی بیانگر نمره خوب آنها می باشد. پس کیفیت و دانش فنی خوب در هر صنعتی امضای اعتبارآن است.

تاریخ: ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
منبع: برگرفته از مجله پنجره ایرانیان و دستورالعمل های تولید در و پنجره یو پی وی سی
© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به شرکت kotzolt تعلق دارد
طراحی سایت از پارسیان مهر